Zhotovení nové náhrady tak, aby postavení a tvar zubů odpovídal vzhledu v předešlé náhradě. Kopírování. Žena věk 44 let.

Zde navazuji na nedávný případ, kdy pacientka při úraze ztratila 5 předních zubů. Jejím přáním bylo zhotovit provizorní (imediátní) náhradu tak, aby  vzhled a postavení zubů odpovídalo situaci v ústech před úrazem. Viz provizorní náhrada zde: Ztráta 5 předních zubů při úraze-zlomená čelist. Žena věk 44 let. Zhotovení protézy tak, aby celkový vzhled úsměvu odpovídal situaci v ústech před úrazem.

Pacientka po uplynutí doby, která je nutná k zhojení sliznic alveolu plánovala buď zavedení implantátu s protetikou, nebo keramický můstek ukotvený na nabroušených zubech. Vše zhotoveno tak, aby výsledný efekt opět odpovídal situaci v ústech před úrazem.

A: Protetika na implantátech: toto řešení se v tomto případě ukázalo jako nevhodné. Postavit v daném případě zuby na implantátech tak, aby tvar oblouku a zubů odpovídal situaci před úrazem nelze.

B: Keramický můstek ukotvený na nabroušených zubech by umožnil realizovat požadovaný tvar zubního oblouku a zubů. Ošetřující lékařka ale nesouhlasila se zadáním práce jiné laboratoři, která by to byla schopná realizovat. Pacientka se nakonec rozhodla, že si ani nenechá obrousit zdravé zuby a půjde do varianty C: individuálně zhotovená snímací protéza.

Na fotodokumentaci viz níže je prezentována možnost zhotovení nové náhrady se stejným tvarem zubního oblouku a zubů, který bude odpovídat vzhledu před úrazem.

Princip navržení odlišné konstrukce nové trvalé náhrady v porovnání s provizorní (imediátní) je popsán zde: Předkus. Stabilizace snímací polyamidové náhrady v kombinaci s kovovými prvky + necítím chuť čokolády :-D možnosti-řešení. Žena věk 44 let.

Závěrečné bělení zadních zdravých zubů.

Realizováno v individuálně laboratorně zhotovených nosičích na bělení zubů s pomocí bělícího gelu Opalescence.

Celkově se tak esteticky sladil vzhled úsměvu do přirozenějšího světlejšího odstínu zubů.

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389


 Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология