Otiskovací lžíce

V rámci spolupráce s veterinárními stomatology nabízíme u složitějších ortodontických a protetických případů možnost zhotovení „vhodné otiskovací lžíce“. Zejména když je zapotřebí zhotovit otisk situace v tlamě pacienta s vysokou individuální přesností a nemáte k dispozici továrně vyrobenou lžíci v optimální velikosti ,je tohle ideální řešení. Nejedná se zde o klasickou individuální otiskovací lžíci ,u které je pracovní postup složitý a zdlouhavý.

ZHOTOVENÍ VHODNÉ OTISKOVACÍ LŽÍCE.PRACOVNÍ SPOLUPRÁCE MEZI LÉKAŘEM A NÁMI.

V laboratoři máme mnoho sádrových modelů s otisky zubů zvířat. Podle přetvarů zhotovených ze sádrových modelů jsme Vám schopni vyrobit vhodné otiskovací lžíce v přiměřeném tvaru a velikosti pro jakýkoliv případ. Od malé kočky domácí až po největší kočkovité šelmy.

Psovití (Canidae)- především u psů je vzhledem k různorodé variabilitě plemen nutné při prohlídce před plánovaným zákrokem změřit vzdálenost mezi špičáky .Jako pomocný údaj potřebujeme také vzdálenost buď mezi špičákem a 4 horním premolárem, nebo špičákem a dolním 1 molárem. Tyto údaje nám spolu s uvedením plemene psa zadáte. My Vám následně zhotovíme a dodáme včas pro plánovaný zákrok vhodné otiskovací lžíce.

 

Kočkovití (Felidae)-před plánovaným zákrokem je nutné změřit vzdálenost mezi špičáky.Jako pomocný údaj potřebujeme také vzdálenost buď mezi špičákem a 4 horním premolárem, nebo špičákem a dolním 1 molárem. Tyto údaje nám zadáte. My Vám následně zhotovíme a včas dodáme pro plánovaný zákrok vhodné otiskovací lžíce.

ZVÍŘATA KTERÁ NELZE BEZ USPÁNÍ BEZPROSTŘEDNĚ VYŠETŘIT.

Velké kočky (Pantherinae) s rody: Neofelis a Panthera.Malé kočky (Felinae) s rody: Puma ,Lynx ,Leopardus ,Caracal atd. Psovití (Canidae) s rody: Canis ,Vulpes atd. Medvědovití (Ursidae) , Hyenovití (Hyaenidae) atd. - zde bývá obvykle problém s změřením vzdálenosti mezi špičáky. Nebude li to možné, budeme potřebovat jako pomocné údaje znát přibližnou váhu a velikost zvířete(bez ocasu) k určení přibližné velikosti daného jedince.

Velká zvířata-především u velkých kočkovitých šelem se vzhledem k velikosti čelistí dělají otisky obtížně. Obvykle se udělá jen malý otisk poškozeného zubu s kouskem okolní dásně. Nahrazuje li se zub korunkou, která je 1⁄4 jeho původní velikosti, je tato alternativa postupu plně vyhovující. Nahrazuje li se zub korunkou,která je 1⁄2 ,ne -li původní velikostí zubu, je lepší sejmout celé otisky obou čelistí. V této fázi zákroku nabízíme možnost plné aktivní účasti. Nabízíme poskytnutí technických a materiálních prostředků (vhodné otiskovací hmoty atd.) U předem plánovaných zákroků jsme po dohodě schopni v rámci spolupráce na případu otisk zhotovit na místě sami.

Otiskovací lžíce zhotovujeme pouze v případě spolupráce na celých případech. Jako samostatnou zakázku je na vyžádání nezhotovujeme.

 

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389


   

      Fotogalerie

       Otiskovací lžíceВсё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология