Dlahy

Ortodontické dlahy dělíme do několika základních skupin.

Fixní –stabilizační dlahy.

Ze své podstaty se používají k fixaci  jednoho,nebo více zubů. Mohou se použít i při zlomeninách čelistí.

Drátěné dlahy- zhotovují se individuálně v tlamě zvířecího pacienta v ordinaci. Fixují se takhle zlomeniny čelistí,kdy se zuby používají jako pevné kotevní body pro budoucí drátěnou dlahu. Podobným způsobem můžeme zafixovat  uvolněné zuby po úrazech atd.

Kovové dlahy-  používají se k dlahování viklavých zubů, zafixování zubů v dané pozici po ortodontické korekci .Mohou být kotevní částí ortodontické aplikace atd.

1- Zhotovené v ordinaci z volné ruky-zhotovují se individuálně, z různě tvarovaných kovových prefabrikátů v ordinaci.

2- Lité kovové dlahy- Zhotovují se individuálně k danému případu v zubní laboratoři. Lékař v ordinaci sejme otisky obou čelistí. Laboratoř následně po odlití otisků sádrou zhotoví sádrové modely,podle kterých následně navrhne a vyrobí vhodnou litou kovovou dlahu.

Pryskyřičné/plastové dlahy- používají se k dlahování viklavých zubů,při úrazech čelistí,  k zafixování zubů v dané pozici, ale i pro ortodontické korekce při posunech zubů.

1- Pryskyřičné dlahy- a) Mohou být zhotoveny buď přímo v ordinaci během zákroku,dělají se zde z volné ruky v tlamě pacienta. b) V laboratoři, na základě sejmutých otisků situace v tlamě pacienta.

2- Plastové dlahy-Zhotovují se na základě sejmutých zubních otisků z ordinace v zubní laboratoři teplem tvarovanými fóliemi.

 

Ochranné-krycí dlahy.

Používají se jako krycí ,nebo ochranný prvek před poškozením měkkých tkání v tlamě, u rozštěpů patra atd.

Mohou být zhotoveny z kovu ,plastu nebo pryskyřice. Většina se zhotovuje následně v zubní laboratoři z otisků,které sejme ošetřující  lékař  v ordinaci.

Dlahy na bělení zubů.

Slouží jako nosiče pro bělící  pasty. Používají se obvykle po ortodontických zákrocích ke konečnému vybělení skloviny zubů. K zhotovení dlah jsou nutné otisky zubů. V laboratoři z otisků vylitím sádrou zhotoví sádrové modely,na kterých se následně z teplem tvarované fólie zhotoví příslušná dlaha. U dlah,kde se následně nebudou bělit posouvané zuby,ale pouze ty,na kterých byla ortodontická aplikace ukotvena,je možné použít modely,na kterých se rovnátka zhotovovala.

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389


       Fotogalerie

   Typy dlah:fixní,stabilizační,

ochranné,krycí,na bělení zubů.Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология