Ortodontické pružiny

Tyto aktivní prvky ortodontických aplikací jsou buď vyrobeny ve formě prefabrikátů, nebo se vyrábějí individuálně ze speciálního drátu pro danou aplikaci.

Použití

Prefabrikáty: speciálně uzpůsobené pružiny pro příčné stažení a roztažení. V praxi se používají zřídka, obvykle si lékař pro daný systém zvolí účinnější a efektivnější ortodontické šrouby, nebo využije elastické řetízky, či gumičky. Nenahraditelné jsou ovšem u korekcí chrupu čeledi zajícovitých (Leporidae), nebo u zvířat z rodu hlodavců.

 Individuálně vyrobené pružiny: Jedná se o převzaté prvky z humánní ortodoncie. Vyrábějí se v laboratoři individuálně ve specifickém tvaru a provedení, s přihlédnutím k danému případu.

 

Rovnátka s podobným typem aktivních prvků se navrhují v menší míře v porovnání s jinými typy aplikací. Výhodou je zde soustavný přiměřený tlak vyvíjený aktivním prvkem na zub, možnost přesného posunu, vyklopení a rotace zubu v požadovaném směru.Co se týče způsobu umístění, mohou se tyto malé pružinky aplikovat i v místech, kde by jiné prvky, jako například ortodontické šrouby,pro jejich velikost možné umístit nebylo. Nevýhoda je ovšem ta, že se tato varianta dá použít v omezenější míře, vzhledem k specifickým skusovým poměrům a způsobu nasazení rovnátka. Každopádně tato varianta nabízí minimálně například účinnou pomoc při labio-bukálním vyklopení třetího řezáku. S elastickými prvky, standardními expanzními nebo pružinovými ortodontickými šrouby je to někdy velice obtížně proveditelné.

 

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389
Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология