Skluzné stříšky-Nakloněná rovina

Tato aplikace se používá pro korekci abnormality, při které dochází ke vkusu dolních špičáků do kostěného patra horní čelisti. Tato poměrně častá odchylka se dá upravit několika způsoby. Dolní špičáky je možné roztáhnout pomocí ortodontického šroubu. Rozhodne li se lékař po dohodě s klientem, že u daného psa bude pro jeho temperament velice obtížné dotahovat ortodontický šroub ,můžeme využít následující varianty léčby.

 Varianta A: Lékař v ordinaci „z volné ruky“ zhotoví přímo v mordě psa litou pryskyřičnou dlahu,která je pevně fixována většinou na všech frontálních zubech. Někdy se mezi tyto zuby zafixuje dle potřeby drát ,který následně litou dlahu výrazně zpevní. Do takto zhotoveného pryskyřičného valu se v místě vkusu dolních špičáků v anatomicky vhodném směru vybrousí žlábky. Ty budou v následné fázi korekce sloužit jako vodítko pro rovnající se špičáky do jejich správných anatomických pozic.

 Varianta B: Tyto aplikace se zhotovují v laboratoři na základě sejmutých otisků z veterinární kliniky. Zde se nabízí cela řada tvarů a modifikací pro tyto aplikace. Mohou být vyrobeny z kovu nebo pryskyřice. Ve velké míře bývají tyto prvky součástí rovnátek ,které jsou uzpůsobeny k celkové současné korekci dolních špičáků s horními řezáky atd.

 

Kovové aplikace: Kov umožňuje zhotovit rovnátko s mimořádnou odolností ve velmi jemném provedení. U této varianty se dá konstrukcí aplikace eliminovat usazování plaku a zbytků potravy pod rovnátkem. Jsou tedy velmi hygienické. Konečný tvar a kotvení celé aplikace se odvíjí od individuálních specifických poměrů u daného případu.

 Pryskyřičné aplikace: Ve velké míře jsou alternativou ordinační fáze, kdy lékař „něco podobného“ vyrobí přímo v tlamě psa. Výhodou takto laboratorně zhotovených aplikací, je úspora ordinačního času.Sejmutí otisků a následné nasazení hotové aplikace je u mnohých případů rychlejší a efektivnější v porovnání s poměrně pracným zhotovením dlahy a jejím následným odstraněním. Zvláště u menších plemen bývá odbroušení dlahy ,v které jsou zuby zalité, někdy časově náročnější. Zde mají tyto laboratorně vyrobené aplikace velkou výhodu, protože se dají snáze odstranit.

 

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389
Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология