Elastické řetízky a gumičky

Elastické řetízky a gumičky atd. jsou jednou z nejčastěji používaných variant ortodontické léčby u zvířat. Oblíbené jsou především proto, že vyvíjí konstantní stále působící tlak na zuby, určené ke korekci. Úměrná síla tahu se dá zvolit vhodnou silou gumičky nebo řetízku. Nespornou výhodou je také to, že klient během korekce nemusí v mordě psa dotahovat ortodontický šroub a odstraňovat plak ,nebo zbytky potravy, ulpělé na ortodontickém rovnátku. Tyto aplikace jsou velmi hygienické.

 

Použití

Nejčastěji se tyto aplikace používají pro korekce řezáků a špičáků.V případě rozsáhlejších posunů, kdy už nelze k přenesení síly využít pouze zámečky, přilepené na kotevních zubech ,v laboratoři pro tyto účely vyrábíme různé nosné (pomocné) aplikace.

 

Labiální oblouk- aplikace s hlavním ukotvením na špičácích slouží k rostrálnímu posunu řezáku-ů . Účelným rozmístěním úchytných prvků pro gumičky na oblouku, lze korekce provádět v předem daném směru a úhlu.

 

Lingvální-palatinální oblouk-vzpěra: je v podstatě alternativa labiálního oblouku pro opačný tah směrem do dutiny ústní. Základní fixace těchto aplikací rovněž spočívá v ukotvení na špičácích.

 

Alternativní aplikace: jedná se o různé atypické konstrukce a prvky ,jejíchž tvar a způsob ukotvení se odvíjí od místa,směru a síly působení na zuby, určené k předem plánovanému posunu.

 

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389


  Mini linguální knoflíky.Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология