Nákup a prodej prvků za rozumné ceny.

V českých e-schopech,které nabízí prodej čistých prvků a kovů, je tohle zboží obvykle výrazně předražené. Vřele doporučuji e-Bay. Stačí jen zadat- třeba Hafnium metal element. Zde jsou taky dražší prodejci,ale při chvilce srovnávání vždy najdete nabídku,která je cenově opravdu výhodná. Za stejnou cenu máte několikanásobně větší objednávku.Ve většině případů  české e-schopy nakupují právě  zde.

 DOPORUČUJI

eBay

Mr Michael Ben Raphael:Israel - https://www.ebay.com/usr/the_periodic_element_guy?_trksid=p2047675.l2559

Ilya Yakushev : Russia - https://www.ebay.com/usr/suntehnik_ilya?_trksid=p2047675.l2559 

Stefan Naucke:Netherland- https://www.ebay.com/usr/snaucke-elements?_trksid=p2047675.l2559

Alexej Surzikov : Lithuania(Russia)Alkalmetalscom Potassium(Draslík),Sodium,Lithium,Barium v množství 25-500g rozumné ceny

K produktům je přiložen odkaz na výrobce Acros Organics  

 Bezproblémová je zde nabídka a prodej vzácnějších prvků. Germanium,Beryllium,Hafnium,Indium,

Iridium,Osmium,Rhenium,Rhodium, Ruthenium,Vanad,Yttrium,Scandium,Baryum,Stroncium a kovy vzácných zemin(Lanthan,Cer,Praseodym,Neodym,Samarium,Europium,Gadolinium,Terbium,Dysprosium,Erbium,Holmium,

Ytterbium,Thulium,Lutecium) koupíte v různých formách zde. Bismuh, Hořčík,Sodík, Lithium,Draslík, Nikl, Jód,Bor a Vápník jsou nabídkový standard.

Prodejci z Číny: Standardně jsou zde nejlevnější ze všech. Ve většině nabídek jim nemůže nikdo konkurovat. Zvláště ne z USA,Německa atd. Ti je naopak od nich mnohdy kupují, přebalí a 

prodávají výrazně dráž. V ČR standard :-(  Celkově jsou prodejci z Číny opravdu spolehliví. Nabízené prvky jsou kvalitní!!! Pouze u prvků ,kde se udává,že jsou 

pod ochrannou atmosférou Argonu kvalita dosti pokulhává. Další věcí je,že někteří prodejci tyto slkeněné ampulky zabalí ledabyle. Pošta je může doručit rozbité.

Někdy se ale stane,že kov ve skeněné ampulce,byť je zabalená sebelíp při přepravě "lítá sem a tam" tak,až ji nakonec rozbije. Osobně se koupí věcí ve skle z 

Číny vyhýbám ,ale v prodeji prvků jako takových jsou opravdu skvělí!! :-) 

yaolihong2013 (83721 ) Vždy má na daný produkt i mezi číňany skvělou cenu!! Rychlé potvrzení obědnávky i doručení. Nikdy s ničím (ani ve skle!!) nebyl problém. Opravdu nikdy :-)

 

 

Firmy-prodej

 Tomasz Olszewski: Polsko-Onyxmet.   Opravdu rozsáhlá nabídka . U mnoha položek  jsou výhodé ceny (zvláště Lanthanoidy a Stroncium) !!!  Pro firmy v porovnání s e-Bay je zde snazší  objednávat, protože Onyxmet v porovnání s e-Bay vystaví daňový doklad. V případě,že vlastníte jako firma potřebná povolení ,koupíte zde i prvky,které jsou jinak neprodejné. Školám a laboratořím se specifickým zaměřením se zde nabízí prodej-nabídka Fosfor,Arsen,Brom,Thallium, Uran, Thorium aj.

Mag.Jürgen Bauer : Austria - Smart-elements GmbH –široká nabídka prvků ve vysoké kvalitě.Celkově jsou zde ceny poměrně vysoké. V porovnání se zbožím z USA a Velké Británie,které jsou obvykle zatížené vysokým clem je zde pořád výhodné nakupovat.

Při větších objednávkách (1-5 a více kg) je lepší kontaktovat výrobce.Je jich mnoho v Evropě,Asii a Americe. Dají se tak následně velice levně pořídit kovy vzácných zemin,Indium,Litium,Sodík,Draslík,Vápník,Stroncium apod. Jeden gram pak následně vyjde řádově na pár korun.

např.Stanford Advanced Materials :USA - http://www.samaterials.com/136-rare-earth-element

METALL  The Rare Earth Company : China - http://www.metall.com.cn/default.htm

Strategic Metal Investments Ltd. : Canada - http://strategic-metal.com/products/

ESPI Metals http://www.espimetals.com/index.php

QS Rare Elemenets, LLC – http://www.qsrarematerials.com/search-by-elements-c-24.html

Edgetech Industries LLC  -U.S.A http://www.edge-techind.com/  http://www.edge-techind.com/Products/Rare-Earth-Elements/Praseodymium/Praseodymium-Metal-693-1.html

Metallium inc. : USA - http://www.elementsales.com/galleryphoto.htm. Zajímavá nabídka větších ukázkových vzorků z Platiny,Iridia,Rhodia ,Rhenia,Ruthenia atd.

The Elements Coin Series:USA- http://www.elementsales.com/ecoins.htm. Zajímavá nabídka ukázkových vzorků prvků ve formě mincí. Velká ucelená nabídka. U mnoha prvků,v tomhle provedení tato firma zatím nemá ve světě konkurenci.

Výprodej zásob

Ing.Lubomír Moc : Čr- prodej přebytečných zásob/divize speciálních a vysoce čistých chemikálií. Prodej-nabídka Jód,Kobalt,Vanad a mnoho dalších položek za opravdu nízké ceny :-).

Další informace.

Tak zde vyjde pořízení vzorečku daného prvku trochu dráž. Stojí to ale za posouzení. Je zde dost věcí, které lze jinde pořídit pouze s vynaložením většího úsilí. Pár vzorků je opravdu originálních,bohužel mimo USA nejsou prodejné (zvláště do EU).

 

Metallium inc. http://www.elementsales.com/

Nova Elements https://www.novaelements.com/

United Nuclear http://unitednuclear.com/

Stardust Elements http://www.stardustelements.com/element-samples/

Luciteria http://luciteria.com/element-cubes/