Nahrazení staré náhrady novou zhotovenou podle fotografií s původním postavením a tvarem zubů.

Charakteristika případu.

Pacientka měla starou zubní náhradu z klasické pryskyřice,která už nebyla vyhovující. Novou zubní náhradu jsme se rozhodli zhotovit z odolnějšího polyamidu. Zuby budou v nové náhradě postaveny podle fotografií,které pacientka donesla. Bude zkopírován původní tvar a postavení zubů.

Na fotografiích vidíme,že má pacientka charakteristicky tvarované zuby. Především incizní hrany mají typické zaoblení. Pro celý úsměv jsou charakteristické diastema (mezery)mezi zuby.

Celý pracovní postup probíhal standardně ve spolupráci s ošetřující lékařkou MUDr.Janou Zikmundovou. Na fotografiích můžeme posoudit výsledek týmové práce.

Výhodou polyamidových náhrad je,že do nich nemusíme vkládat kovové prvky. Spony mohou být z polyamidu,který v porovnání s drátěnou sponou není v ústech tak výrazně viditelný.

Částečná snímatelná náhrada je záměrně zhotovena z odolnějšího polyamidu,který umožní  v náhradě postavit zuby i s mezerami tak,aby v budoucnu držely pevně a nevypadly. Navíc má pacientka hluboký skus,což bude v kombinaci s diastema mezi zuby ideální indikace pro polyamid. Zuby jsou individuálně upraveny tak,aby odpovídaly vzoru ze starých fotografií. Záměrně jsem zvolil k základní vybrané barvě zubů A1V (fronta) kombinaci,špičáky A2 a pro laterální úsek barvu A1. Účele této barevné kombinace je rozrušení zdání umělého zubořadí,kde jsou všechny zuby stejné. I v ústech se zdravými zuby nemají všechny zuby stejný odstín. Navíc pro starší lidi jsou tyto znaky charakteristické.

Závěrem bych chtěl naší pacientce poděkovat za možnost zveřejnění jejich soukromých fotografií,včetně všech fotografií s celým obličejem. Petr Moj

Adresa

PETR MOJ
Zubní laboratoř LPdental
Generála Svobody 280/24
736 01 Havířov - Šumbark
CZECH REPUBLIC

tel: +420 739 189 038
E-Mail: petr.moj@seznam.cz

IČO: 72081350
bankovní účet: 2218542389/0800
IBAN: CZ07 0800 0000 0022 1854 2389


 Всё в твоих руках-LPdental (ЛПдентал)Ветеринарная стоматология