LP – Modelka: Prezentační práce. Slečna věk 20 let.

LP – Modelka: Silvie. Věk 20 let.

Zhotovení metalokeramického můstku podle fotografického vzoru úsměvu před úrazem.

 

Charakteristika případu: Slečna si při úraze zlomila pravý velký řezák. Lékařka, kde chodila jí ho extrahovala. Poté přešla k lékaři, s kterým spolupracuji. Ten jí nabrousil dva vedlejší zuby, protože  implantologické řešení si aktuálně nemůže dovolit. Zhotovil se provizorní můstek. Za pár měsíců ale musel lékař extrahovat pravý řezák, který byl kotevním zubem pro můstek. Vznikla tedy v ústech výrazná mezera, protože pacientka  má opravdu velké přední řezáky. S přihlédnutím k stávajícím finanční možnostem pacientky mi ošetřující lékař zadal zhotovit malou snímatelnou protézku, která nahradí dva chybějící zuby. Tohle řešení se ale ukázalo, že je na samé hraně indikace pro daný materiál. Navíc to nebude trvalá náhrada ale spíše imediátní, protože jde o po extrakci zhotovenou náhradu.

Zde jsem slečně nabídl pomocnou ruku, protože přijít ve 20 o dva přední zuby při úraze je opravdu smůla. Celkově už zaplatila docela dost za předešlé fáze léčby. No a aktuálně je v podstatě pořád na začátku. S přihlédnutím k celkové problematice případu a cenám zubního ošetření by si nyní mohla jen s obtížemi, bez půjčky dovolit zhotovit nějaké trvanlivé estetické řešení situace. Po dohodě s ošetřujícím lékařem uhradí pouze nabroušení zubů a následné nacementování náhrady. Zbytek bude mnou realizován v laboratoři zdarma. Na oplátku bude prezentovat práci. Ve své podstatě dělat model. Samozřejmě, že není modelka. Nějak jsem to ale nazvat a okomentovat musel. Na druhou stranu řekla li o sobě v minulosti známá modelka Twiggy, že vlastně dělá věšák na šaty, může i jiná pohledná slečna -s nadsázkou řečeno dělat „věšák na zuby“. Každopádně slečně to nyní víc než pomůže a já na tom ve své podstatě také neprodělám.

 

K případu více zde: LP – Modelka: Silvie. Věk 20 let.Zhotovení metalokeramického můstku podle fotografického vzoru úsměvu před úrazem.

 

 

 LP - Model woman: Presentation work. Dental replacement for free.

LP – Modelka: Prezentační práce. Zubní náhrada zdarma.

 

Aktuálně se tak zajímavým sledem událostí posledních měsíců otevřel prostor pro nové možnosti. Nový projekt.

Některé případy pacientů mohou být svým řešením opravdu zajímavé. Mohou sloužit následně jako ukázka možností pro další pacienty. Obvykle to ale bývají  obtížněji proveditelné práce s přihlédnutím k: problematice technické realizace,vynaloženému času na zhotovení, následné  záruce ,ale v neposlední řadě také finančních možností pacienta atd. Jde vždy o souhrn mnoha faktorů. Reálně se pak volí jiné alternativní řešení, které ale v konečném výsledku nemusí být tak efektivní.

            Projekt LP-Model je ve své podstatě  možnost jak nabídnout pomocnou ruku spojený s určitou formou reklamy.

Petr Moj 18.11.2018

Autor: Petr Moj
Aktualizováno: 18.11.2018 23:18:20